Men’s Open Singles | Men’s 5.0 Singles | Men’s 4.5 Singles | Men’s 4.0 Singles | Men’s 3.5 Singles | Men’s 3.0 Singles | Men’s 2.5 Singles | Men’s 2.0 Singles | Men’s 65+ 7.0 Doubles | |
1984 | Len Wofford | Mikey Morey | Nate Nickerson | Marvin Lee | John Lumber | ||||
1985 | Chuck Knocke | Larry Gagnon | Ed Wofford | Lowell Keppel | Dan Christianson | Les Lau | Kirk Pesceone | Mark Carter | |
1986 | Mark Louie | John Linde | Isao Tsuruta | Dan Christianson | Jerry Keefe | Dave Hicks | Don Barney | ||
1987 | Larry Gagnon | Mark Radford | Tom Clark | Doug Donaca | Dave Brown | Lee Shelton | Dan Hatton | Jerry Hart | |
1988 | Larry Gagnon | Mark Griffin | Ken Fong | Jerry Keefe | Steve Boeh | Mark Butzer | Scott Frank | Peter Butzer | |
1989 | Mikey Morey | John Popplewell | Adam Gagnon | Dave Brown | Byron Fujita | Charlie Olds | Tom Cooney | Jim Swenson | |
1990 | Dan Paulson | Ken Fong | Steve Hall | Rob Powell | Steve Reinisch | Larry Reichman | John Wykoff | Fred Hazzard | |
1991 | Adam Gagnon | Ken Scissors | Chris Thomas | Ken Zenner | Nick Munly | Harvey King | Tom Cooney | John Melonas | |
1992 | Mark Louie | Jim Johnston | John Costa | Tim Barnes | Jeff Wiles | Andy McDougal | John Bledsoe | ||
1993 | Mark Radford | Chris Thomas | Jack Peterson | Gene Avery | Adam Lewis | Fred Glick | Chris Hathaway | ||
1994 | Mark Radford | Randy Boose | Steve Harris | Steve Harris | Lee Shelton | ||||
1995 | Dan Paulson | Gregg McCarty | Brian Hunter | Lee Tyler | Valerium Perriera | ||||
1996 | Jack Peterson | Bob Orians | Adam Lewis | Jim Gerber | Clint Benson | Nick Munly | Jim Nolan | ||
1997 | Dan Paulson | Dan Avery | Gene Avery | Paul Bleeg | Buzz Ellis | Matt Fahey | Bob Williams | ||
1998 | Adam Lewis | John Paulson | Brian Sinclair | John Paulson | Jim Lang | Peter Hanft | Dave Logsdan | ||
1999 | David Reynoldson | Brian Sinclair | Tom Barreto | Buzz Ellis | Mark Rothert | Nick Munly | John Riley | ||
2000 | Mike Tammen | David Dowler | Clint Benson | Nick Munly | Randy Ford | ||||
2001 | Mike Tammen | Steve Boeh | Pat Welly | Dan Simpson | Bob Fletcher | ||||
2002 | Mike Tammen | John Paulson | Terry Gariety | Dan Simpson | |||||
2003 | Mike Tammen | Pat Welly | Brian Hendrickson | Tony Mendoza | Dave Knott | ||||
2004 | Mike Tammen | David Dowler | Brian Rogers | Keith Johnson | |||||
2005 | Mike Tammen | Brian Hendrickson | Joel Ankeny | Jack O’ Shea | Soren Coughlin-Glazer | ||||
2006 | Adam Gagnon | Pat Welly | Jamie Fenner | Larry Margolin | Tim Ballard | ||||
2007 | Adam Gagnon | David Dowler | Roger North | Scott Beall | Ron Selis | ||||
2008 | Walter Seidel | Brent Chin | David Brown | Ed Schwartz | |||||
2009 | Walter Seidel | Jamie Fenner | Soren Coughlin-Glaser | Matt Fahey | |||||
2010 | Mike Tammen | Jonathan Colner | Brian Hendrickson | Ron Selis | Bob Fletcher | ||||
2011 | Brent Chin | Dylan King | Tom Lux | Lars Topelmann | Barry Daigle | ||||
2012 | Walter Seidel | Alex Emerson | Andrew Finkelman | Bob Fletcher | George Gardner | ||||
2013 | Mark Radford | David Finkelman | Steve Harris | Paul Laurent | |||||
2014 | Joey Schwartz | Brian Hendrickson | Ed Schwartz | Jeff Littlejohn | |||||
2015 | Dylan King | Lars Topelman | Paul Laurent | Valerium Pereira | |||||
2016 | Mike Tammen | Lars Topelman | Jonathan Pulvers | Chris Kayser | Kurt Ferre & Doug Hagen | ||||
2017 | Walter Seidel | Bob Ornstein | Steven Wilker | Chris Thomas | Paul Birkhart | ||||
2018 | Walter Seidel | Tom Lux | Cameron Mitchell | Steve Harris | Brent Grubb | ||||
2019 | Mike Tammen | Alex Simpson | Jonathan Pulvers | Rick Slavin | Josh Smith | Dave Brown Dave Keller | |||
Women’s Open Singles | Women’s 4.5 Singles | Women’s 4.0 Singles | Women’s 3.5 Singles | Women’s 3.0 Singles | Women’s 2.5 Singles | Women’s 2.0 Singles | Women’s 55+ 6.0 Doubles | Women’s 65+ 6.0 Doubles | |
1984 | Dorris Popple | Marge Burns | Julie Wofford | Karen Butzer | Janet Summerville | ||||
1985 | Annette Jolin | Heidi Halvorsen | Cindy Trelsted | ||||||
1986 | Gail Jones | Joanie Butzer | Janet Summerville | Karen Clark | |||||
1987 | Kyoko Masayama | Julie McGinnis | Sheila Magee | Jeri Schumann | Lili Price | ||||
1988 | Sue Dietche | Amy Alpern | Anne Hicks | Julie Higgs | |||||
1989 | Gail Jones | Nancy Boeh | Laurie Lockert | Carolyn Younger | Christy York | ||||
1990 | Amy Alpern | Mary Trukositz | Jan Newlin | Ann Thompson | |||||
1991 | Carol Cook | Nancy Boeh | Sheila Magee | Mary Mountain | Carol Thomas | Kim McCauley | |||
1992 | Carol Cook | Lory Kraut | Liza Mickle | Carol Buehler | Lori Vranizan | ||||
1993 | Nancy Boeh | Donna Dorsey | Anne Hicks | Cameron Tyler | Sally Cook | Jan Dipietro | |||
1994 | Patsy Bruggere | Betty Rankin | Carol Thomas | Sally Cook | Lynn Perry | ||||
1995 | Nancy Boeh | Vickki Schlapi | Katie Boeh | Jan Dipietro | Cathy Simpson | ||||
1996 | Phyllis Brown | Fuki Shono | Vickie Roberts | Helen White | Yvonne Wood | ||||
1997 | Amy Alpern | Janet Scruggs | Becky Kondo | Kate Leiber | Karen O’Bluck | ||||
1998 | Susan Goll | Elise Hewitt | Rose Bonomo | Jane Machamer | Tori O’Keefe | ||||
1999 | Betsy Russell | Kathy Tammen | Tina Enberg | Patty Bateman | |||||
2000 | Sarah Lavey | Diane Karpinski | Jane Machamer | Susan Demuro | |||||
2001 | Amy Alpern | Anne Thompson | Pat Nolan | ||||||
2002 | Mary Ann Seeger | Danielle Farmer | Brooke Winter | ||||||
2003 | Carol Cook | Kristin Perry | Cathy Porter | ||||||
2004 | Rianne Belser | Cathy Porter | Sherry Rogers | ||||||
2005 | Leslie Ballard | Lisa Lynch | Rebecca Jacobs | Lisa Selig | |||||
2006 | Danielle Farmer | Rianne Belser | Sherry Rogers | Marianne Dwyer | |||||
2007 | Tarsah Dale | Lainie Block-Wilker | Mary Halladay | Tracy Bardell | Susheela Jayapal | ||||
2008 | Leah Alpern | Sherry Rogers | Ann Reno | ||||||
2009 | Katie Krauel | Fuji Shomo | Mary Elliott | Michelle Boucher | |||||
2010 | Elizabeth Johnson | Megan Cooper | Susheela Jayapal | Denise Townsend | |||||
2011 | Trish Vawter | Tracy Bardell | Polly Hodson | ||||||
2012 | Cathy Porter | Tara Hendrickson | Susie Snyder | Kip Hard & Carolyn Young | |||||
2013 | Tara Hendrickson | Ann Reno | Jen Woods | Ashleigh Kayser | Kip Hard & Carolyn Young | Donna Keller & Sherry Williamson | |||
2014 | Sarah Duran | Trish Vawter | Susie Snyder | Hether Dunn | Sarah Chung & Mary Knocke | ||||
2015 | Sarah Duran | Tara Hendrickson | Maddie Karpinski | Deborah Naugler | Sarah Chung & Carol Davidson | ||||
2016 | Tara Hendrickson | Maddie Karpinski | Ashleigh Kayser | Gina Garnero-Hill | Kip Hard & Carolyn Young | Kip Hard & Carolyn Young | |||
2017 | Tracy Bardell | Kathleen Windish | Deborah Naugler | Kristin Butler | Irene Gilbertson | Jan Harvey & Donna Keller | |||
2018 | Kathleen Windish | Tara Hendrickson | Kathy Rogers | Dana Austin | |||||
2019 | Kira Dennison Capen | Tracy Bardell | Kathy Rogers | Michelle Zawadzki | Heather Matteri | ||||
Men’s Open Doubles | Men’s 5.0 Doubles | Men’s 4.5 Doubles | Men’s 4.0 Doubles | Men’s 3.5 Doubles | Men’s 3.0 Doubles | Men’s 2.5 Doubles | Men’s 2.0 Doubles | Men’s 55+ 8.0 Doubles | |
1984 | Ed Wofford & Len Wofford | Phil Rothrock & Gordon Osaka | Isao Tsuruta & Mark Gibson | Lowell Keppel & Dave Brown | Harvey Klevit & Mark Butzer | ||||
1985 | Forrest Hall & Pete Minus | Dan Garza & Ed Wofford | Jim Richardson & Byron Fujita | Les Lau & Marvin Lee | John Feuz & Jack Lumber | Kirk Pesceone & Fred Stoffer | Ryan Lee & Scott Mellen | ||
1986 | Mark Louie & Carolyn Lumber | Dave Hancock & Terry Chung | John Wahl & Mark Griffin | Bob Carey & Ed Bandey | Richard Lindenberger & Roger Zener | Jim Kirk & John Feuz | |||
1987 | Paul Gagnon & Larry Gagnon | Mark Griffin & John Wahl | Matt Deines & Jeff Folen | Richard Lindenberger & Dick Lang | Scott Mellen & Jack Lumber | Fred Stoffer & Bruce Anderson-Dana | |||
1988 | Paul Gagnon & Larry Gagnon | Jeff Folen & Matt Deines | Richard Lindenberger & Marc Horenstein | Fred Stoffer & Dave Hicks | Hugh McGinnis & Dan McGoodwin | ||||
1989 | Forrest Hall & Pete Minus | Adam Gagnon & Dan Paulson | Steve Boeh & Marvin Lee | Chuck Paulson & Chet Paulson | Mark Butzer & Ken Saxon | Tom Cooney & John Buehler | Jay Painter & Fred Hazzard | ||
1990 | Dan Paulson & Adam Gagnon | Chris Thomas & Jeff Folen | Tony Wolk & Dave Brown | Ed Brandy & Bob Carey | Russ Peterson & Tom Harvey | Barney Giasante & Larry Mudrick | Fred Hazzard & Bob Thompson | ||
1991 | Adam Gagnon & Dan Paulson | Dave Hancock & Pete Minus | Ralph McIntyre & Jim Knoetzel | Gene Avery & Rob Powell | Doug Egan & Jim Eastman | John York & Jerry Hart | Fred Hazzard & John Buehler | John Menonas & Chuck Harper | |
1992 | Mark Radford & Pete Minus | John Popplewell & Art Fish | John Costa & Steve Boeh | Dan Avery & Gene Avery | Skip Esterbrooks & Marty Bottler | Lee Shelton & Jack Lumber | |||
1993 | Mark Radford & Pete Minus | Chris Thomas & Jim Johnston | Kirk Pesceone & Mark Griffin | Randy Boose & Tom Barreto | Richard Lindenberger & Roger Zener | John Lumber & Larry Mudrick | |||
1994 | Mark Radford & Pete Minus | John Popplewell & Chuck Knocke | Kirk Pesceone & Greg McCarty | Lee Tyler & Marty Bottler | Lee Shelton & Ken Saxon | ||||
1995 | Dan Paulson & Mickey Morey | Jim Dixon & Phil Rothrock | Ken Zener & Matt Deines | Brian Hunter & Adam Lewis | Al Karpinski & Dan Hatton | Lee Shelton & John Thomas | |||
1996 | Jack Peterson & Mickey Morey | Phil Rothrock & John Costa | Matt Deines & Gene Avery | Larry Bowlden & Terry Gariety | Clint Benson & Ed Vranizan | James Taylor & Dan Simpson | Jim Nolan & Randy Ford | ||
1997 | Scott Peterson & Dan Paulson | John Costa & Steve Boeh | Tom Barreto & Randy Boose | Randy Book & Larry Bowlden | Chris Elsner & Daniel Rothert | Nick Munly & Les Lau | |||
1998 | Adam Lewis & Jack Peterson | Phil Rothrock & John Costa | Brian Sinclair & Tom Barreto | John Paulson & Mike Maxfield | John Thomas & Mark Rothert | Kurt Ferre & Nathan Newell | |||
1999 | Josh Schweitz & Mitch Whitehurst | Monique Matheson & Jane Paulson | Gene Avery & Randy Boose | Buzz Ellis & Bob Orians | Jim Lang & Nathan Newell/Tom Scribner | Mark Butzer & Les Lau | |||
2000 | Adam Gagnon & Dan Paulson | Tom Barreto & Brian Sinclair | Steve Boeh & John Costa | Mark Rothert & John Thomas | Jim Lang & John Thomas | Kurt Ferre & Ron Snell | |||
2001 | Justin Ford & Mike Tammen | Steve Boeh & John Costa | John Costa & Buzz Ellis | Buzz Ellis & Tom O’Keefe | Dan Simpson & Ed Vranizan | Bob Fletcher & Peter Wood | |||
2002 | Cris Valverde & Mitch Whitehurst | Mitch Whitehurst & Mike Wofford | Mark Griffin & Mike Wofford | Willy Nolan & Nick Ruess | David Logsdan & Glen Shearer | Paul Balmer & Tom Blamer | |||
2003 | Dave Reynoldson & Nick Walrod | Phil Rothrock & Chris Thomas | Mike Maxfield & Adam Rothert | Al Karpinski & Kelly Rea | Keith Johnson & Dave Knott | ||||
2004 | Cris Valverde & Bob Orians | Pat Welly & Brian Sinclair | Brian Hendrickson & Adam Rothert | David Bledsoe & Jim Lang | Dave Knott & Kris Stanley | ||||
2005 | Mike Tammen & Gordy Osaka | John Paulson & Adam Rothert | Terry Gariety & Joel Ankeny | Jack O’Shea & Tony Mendoza | Tim Ballard & Ian Rogers | ||||
2006 | Adam Gagnon & Joe Hagen | John Keyes & John Popplewell | Steve Boeh & John Costa | Larry Margolin & Tony Mendoza | Dave Logsdon & Allan Warman | ||||
2007 | Adam Gagnon & Brian Hendrickson | Adam Rothert & Mike Maxfield | Terry Gariety & Joel Ankeny | Mike Mitchell & Marvin Monk | Lars Topelmann & John Rowan | ||||
2008 | Walter Seidel & Dave Reynoldson | Jamie Fenner & Bill Malloch | Adam Hutchinson & Justin Ford | David Keller & Mike Mitchell | Rick Lee & Peter Wood | ||||
2009 | Brent Chin & Nick Ruess | Julian Johnson & Alex Dobsen | Brian Quisling & Mike Maxfield | Lars Topelmann & Soren Coughlin-Glaser | Matt Fahey & Ed Schwartz | ||||
2010 | Julian Johnson & Mike Tammen | Brian Quisling & Adam Rothert | Jonathan Colner & Dylan King | Dave Brown & Gary Chin | Andre Delaporte & Sam Rath | ||||
2011 | Brent Chin & Ry Koteen | Mike Maxfield & Adam Rothert | Kyle Chin & Cameron Chin | Tod Breslau & Soren Coughlin-Glaser | Fletcher Frisch & Kevin Reedy | ||||
2012 | Ry Koteen & Mark Radford | Joel Ankeny & Mike Maxfield | Jamie Fenner & Terry Gariety | Tod Breslau & Lars Topelman | Paul Laurent & Jonathan Steinhoff | John Popplewell & John Keyes | |||
2013 | Ry Kotten & Mark Radford | Jamie Fenner & Dan Ierulli | Scott Beall & Barry Daigle | Paul Luarent & Brad Mathewson | Gene Avery & Randy Boose | ||||
2014 | Andrew Finkelman & Joey Schwartz | Scott Eads & Dan Ierulli | Charles Barker & Paul Burkhart | Clint Benson & Terry Gariety | |||||
2015 | Andrew Finkelman & David Finkelman | Terry Gariety & Damon Ogden | Paul Laurent & Jeff Littlejohn | Paul Burkhart & Chris Kayser | Terry Gariety & David Newhall | ||||
2016 | Mike Tammen & Adam Rothert | Keith Johnson & Lars Topelman | Scott Beall & Jonathan Steinhoff | Brad Mathewson & Allan Warman | Roger North & John Popplewell | ||||
2017 | Josh Schweitz & Nicholas Walrod | Jamie Fenner & Tom Lux | Clint Benson & James Ringelberg | Paul Laurent & Jonathan Steinhoff | Willis Boyer & Keith Zawadzki | Roger North & John Popplewell | |||
2018 | Walter Seidel & Brent Chin | Tom Lux & Brian Quisling | Soren Coughlin-Glaser & Terry Gariety | Willis Boyer & Keith Zawadzki | Rob Chandler & Amir Tadjedin | ||||
2019 | Walter Seidel & Cris Valverde | Joe Palodichuk & Mark Radford | Soren Coughlin-Glaser & Keith Johnson | Willis Boyer & Keith Zawadzki | Mark Alan & Josh Smith | Clint Benson & James Ringelberg | |||
Women’s Open Doubles | Women’s 4.5 Doubles | Women’s 4.0 Doubles | Women’s 3.5 Doubles | Women’s 3.0 Doubles | Women’s 2.5 Doubles |
Women’s 2.0 Doubles | Mary Moreland Invitational | Women’s 55+ 8.0 Doubles | |
1984 | Doris Popple & Joan Duckering | Lorrie Rankin & Kyoko Matsuyama | Debi Mellen & Charlotte Fish | Liz Lee & Marjorie Carr | Joyce Minus & Pam Wiggins | Ann Chapman & Lynn Beverigde | |||
1985 | Carolyn Lumber & Debi Mellen | Annette Jolin & Betsy Deines | Loretta Damitz & Geral Blauer | Sunny Hancock & Janet Summerville | Arlene Wilson & Cordula Spethmann | ||||
1986 | Debi Mellen & Kyoko Matzuyama | Norma Tobey & Kyoko Matsuyama | Joyce Arntson & Karen Butzer | Norma Garza & Janet Warrington | Linda Rease & Sheila Magee | ||||
1987 | Debi Mellen & Julie McGinnis | Donia Groff & La Velle McIntosh | Linda Rease & Cathy Zarosinski | Lili Price & Anne Hicks | Mary Moreland & Carolyn Lumber | ||||
1988 | Susan Abate & Debi Mellen | Vickki Schlappi & Amy Alpern | Anne Hicks & Shelly Stoffer | Ann Zelenka & Linda Frank | Mary Moreland & Carolyn Lumber | ||||
1989 | Gail Jones & Lorrie Rankin | Nancy Boeh & Sue Dietsche | Laure Lockert & Kathy MacNaughton | Monica Linde & Louise Anderson-Dana | Christy York & Tammy Zener | ||||
1990 | Nancy Boeh & Susan Dietsche | La Velle McIntosh & Laure Lockert | Monica Linde & Patty Linde | Kiki Pallier & Elaine Holmes | Jenny MacNichols & Ann Painter | Mary Moreland & Carolyn Lumber | |||
1991 | Margo Reifenrath & Jane Paulson | Debi Mellen & Robyn Syran | Susan Avery & Gwyn Feuz | Christy York & Tammy Zener-Harrison | Terry Paulson & Anne Linde | Lynn Reini & Barbara Cooney | |||
1992 | Nancy Boeh & Sarah Thomas | Carol Cook & Amy Alpern | Heidi Halvorsen & Phyllis Brown | Carol Thomas & Louis Anderson-Dana | Kathryn Proux & Glenyce Hanson | ||||
1993 | Debi Mellen & Nancy Boeh | Amy Alpern & Sarah Lavey | Carol Zosel & Gwyn Feuz | Jocelyn Somers & Cameron Tyler | Lori Vranizan & Peggy Padden | Mary Moreland & Julie McGinnis | |||
1994 | Bonnie Doyle & Donna Dorsey | Lori Kraut & Dorothy Brown | Christy York & Anne Hicks | Wendy Wiles & Carolyn Young | Liz Casson-Taylor & Diane Karpinski | Mary Moreland & Anne Hicks | |||
1995 | Jana Corder & Deanne Larsell | Jana Corder & Jill Lee | Monica Linde & Susan Avery | Liz Casson-Taylor & Diane Karpinski | Helen White & Sue Riggins | Mary Moreland & Linda Rease | |||
1996 | Linda Rease & Jane Paulson | Nancy Boeh & Jill Lee | Anne Hicks & Katie Boeh | Lori Vranizan & Carolyn Young | Mary Lee Baker & Barb Ferre | Siri Orians & Denise Hodges | Mary Moreland & Dorothy Brown | ||
1997 | Michelle Carey & Vickki Schlappi | Donna Dorsey & Jan Dipietro | Kay Hunter & Jan Dipietro | Cathy Simpson & Janet Scruggs | Katie Simpson & Teri Folen | Vickie Nichols & Karen O’Bluck | Mary Moreland & Katie Boeh | ||
1998 | Linda Rease & Jane Paulson | Jan Dipietro & Carol Thomas | Elise Hewitt & Janet Scruggs | Terri Folen & Katie Simpson | Carol Davidson & Sarah Chung | Rose Peabody & Kari Skedsvold | Mary Moreland & Diane Karpinski | ||
1999 | Jan Dipietro & Jane Paulson | Donna Dorsey & Carol Thomas | Susan Avery & Kay Hunter | Tina Enberg & Clarice Johnston | Patty Bateman & Kari Skedsvold | Mary Moreland & Sarah Thomas | |||
2000 | Nancy Boeh & Donna Dorsey | Ann Hicks & Diane Karpinski | Barb Ferre & Pat Nolan | Heather Dunn & Wendy Weddle | Mary Moreland & Jane Paulson | ||||
2001 | Nancy Boeh & Jan Dipietro | Susan Avery & Judith Rees | Becky Kondo & Cathy Simpson | Mary Anne Dwyer & Mary Knocke | Mary Moreland & Lori Vranizan | ||||
2002 | Jan Dipietro & Donna Dorsey | Sherrie Barger & Kate Hunter | Tina Enberg & Clarice Johnston | Pam Delaporte & Wendy Rath | Mary Moreland & Jan Dipietro | ||||
2003 | Nancy Boeh & Barb Farmer | Phyllis Brown & Ashleigh Zosel-Harper | Clarice Johnston & Takiyah Williams | Tara Sullivan & Mary Logsdan | Mary Moreland & Siri Orians | ||||
2004 | Sarah Lavey & Carianne Niuewstraten | Nancy Boeh & Jan Rothert | Kate Hunter & Sherrie Barger | Cathy Porter & Helen White | Whitney Otto & Yvonne Wood | Mary Moreland & Carolyn Lumber | |||
2005 | Barb Farmer & Deanne Larsell | Barb Farmer & Nancy Boeh | Takiyah Williams & Lisa Lynch | Lisa Selig & Kristin Butler | Mary Moreland & Carolyn Lumber | ||||
2006 | Danielle Farmer & Leslie Ballard | Amy Alpern & Leslie Ballard | Lisa Lynch & Janet Walker | Nina Lyski & Brenda Moore | Ann Reno & Chantal Zinn | Mary Moreland & Siri Orians | |||
2007 | Jana Corder & Donna Roisom | Leslie Ballard & Jan Rothert | Allyson Maynard & Janet Walker | Ann Reno & Chantal Zinn | Colleen Breniser & Mary Elliott | Mary Moreland & Catie Ellis | |||
2008 | Tarsah Dale & Katie Krauel | Lainie Block-Wilker & Janelle Laurilla | Takiyah Williams & Cathy Porter/Barb Ferre | Ann Reno & Megan Cooper | Mary Moreland & Tarsah Dale | ||||
2009 | Lainie Block-Wilker & Janelle Laurila | Jan Rothert & Donna Roisom | Teri Folen & Allyson Maynard | Chantal Zinn & Erica Coughlin-Glaser | Andrea Brown & Ruth Rocker | Mary Moreland & Lori Mendoza | |||
2010 | Rebecca Jacobs & Lisa Lynch | Rebecca Jacobs & Lisa Lynch | Kirstin Perry & Cathy Porter | Heather Selis & Laurie Sykes | |||||
2011 | Leslie Ballard & Katie Krauel | Donna Roisom & Jan Rothert | Ginny Ehrlich & Sarah Nelson | Kate Fletcher & Denise Townsend | Mary Moreland & Erika Coughlin-Glaser | ||||
2012 | Natalie Agarycheva & Sherry Rogers | Jill Lee & Janelle Laurila | Mary Elliott & Kathleen Goodfriend | Kate Fletcher & Traci Laurent | Mary Moreland & Pat Nolan | Donna Roisom & Mary Ann Seeger | |||
2013 | Donna Roisom & Emily Salisbury | Tracy Bardell & Rebecca Jacobs | Dierdre Harms & TaKiyah Williams | Stacy Burkhart & Kate Fletcher | Dana Griggs & Kate Quisling | Mary Moreland & Katy Seabright | Donna Roisom & Sarah Thomas | ||
2014 | Donna Roisom & Leslie Ballard | Lisa Lynch & Donna Roisom | Ann Reno & Jen Woods | Kate Fletcher & Heather Selis | Kathy Cooke & Kelly Norling | Mary Moreland & Pam Delaporte | Donna Roisom & Mary Ann Seeger | ||
2015 | Jane Paulson & Jan Rothert | Lisa Lyon & Kathy Windish | Maddie Karpinski & Sharon Loomis-Malin | Susan Hope & Deborah Naugler | Sarah Thomas & Janet Walker | ||||
2016 | Jane Paulson & Donna Roisom | Tara Hendrickson & Kathleen Windish | Sharon Loomis-Malin & Ashleigh Kayser | Deborah Naugler & Katy Seabright | Mary Moreland & Julie McGinnis | Sharon Loomis-Malin & Donna Roisom | |||
2017 | Leslie Ballard & Donna Roisom | Tara Hendrickson & Jan Rothert | Ashleigh Kayser & Deborah Naugler | Kathy Rogers & Susan Hope | Susan Crabtree & Sarah Geenen | Mary Moreland & Amy Alpern | Mary Elliott & Kathleen Goodfriend | ||
2018 | Maddie Karpinski & Sarah Nelson | Maddie Karpinski & Jan Rothert | Rebecca Martinez Griffin & Sharon Loomis-Malin | Kelly Norling & Susan Hope | Mary Moreland & Terry Folen | ||||
2019 | Tiare Farris & Rebecca Jacobs | Tonya Dirk & Ashleigh Kayser | Kelly Norling & Kathy Rogers | Kelly Norling & Jennifer Raze | Heather Matteri & Julia Plowman | Tonya Dirk & Ashleigh Kayser | |||
Senior Men’s 7.0 Doubles | Senior Men’s 6.0 Doubles | Senior Men’s 4.0 Doubles | Senior Men’s 3.5 Doubles | Senior Men’s 3.0 Doubles | Legends 80’s Doubles | Senior Women’s 7.0 Doubles | Senior Women’s 3.5 Doubles | Senior Women’s 3.0 Doubles | |
2002 | Larry Bowlden & Jeff Wiles | Ed Doyle & Jack Lumber | |||||||
2003 | Mark Butzer & Bob Perrin | Sally Ashley & Lavelle McIntosh | |||||||
2004 | Mark Butzer & Bob Perrin | Salley Ashley & Lavelle McIntosh | |||||||
2005 | |||||||||
2006 | John Keyes & John Popplewell | Dave Logsdon & Allan Warman | Mark Butzer & Bob Perrin | Susan Avery & Terri Folen | |||||
2007 | John Costa & Phil Rothrock | Jim Eastman & Henry Garrison | Mark Butzer & Bob Perrin | Hugh McGinnis/Bob Perrin & Joel Krane/Ben Yett | Mary Ann Seeger & Sarah Thomas | Sandra Srofe & Cate Garrison | |||
2008 | John Keyes & John Popplewell | Bob Grenzer & Gene Avery | Dave Hougland & Chuck Stuckey | Hugh McGinnis/Bob Perrin & Larry Mudrick/Ben Yett | Donna Dorsey & Tina Enberg | Sandra Srofe & Donia Groff | |||
2009 | Gene Avery & Randy Boose | Dave Hougland & Chuck Stuckey | |||||||
2010 | John Keyes & John Popplewell | Bob Grenzer & Rob Nelson | Dave Hougland & Chuck Stuckey | Lili Price & Helen White | |||||
2011 | John Keyes & John Popplewell | Bob Grenzer & Paul Liebowitz | Larry Corbridge & Fletcher Frisch | Donna Dorsey & Barb Ferre | |||||
2012 | Al Karpinski & Ed Vranizan | Wendy Weddle & Phyllis Brown | |||||||
2013 | Steve Darling & Bill Leineweber | Larry Corbridge & Dave Hougland | |||||||
2014 | Larry Corbridge & Chuck Stuckey | Anne Hicke & Wendy Weddle | |||||||
2015 | Mike Butler & Steve Harris | ||||||||
2016 | Rob Nelson & Jonathan Steinhoff | Brad Mathewson & Allan Warman | |||||||
2017 | Jonathan Steinhoff & Chris Thomas | Brad Arntson & Brad Mathewson | |||||||
Men’s Combined 6.0 Doubles | Men’s Combined 7.0 Doubles | Men’s Combined 8.0 Doubles | Women’s Combined 6.0 Doubles | Women’s Combined 7.0 Doubles | Women’s Combined 8.0 Doubles | ||||
2018 | Tom Harvey & John Lynch | Jonathan Harms & Steve Thompson | Joel Ankeny & Terry Gariety | Kip Hard & Carolyn Young | Teresa Darling & Sharon Loomis-Malin | Deidre Harms & Lisa Lyon | |||
2019 | Mark Alan & Josh Smith | Willis Boyer & Keith Zawadzki | Soren Coughlin-Glaser & Keith Johnson | Kelly Norling & Jennifer Raze | Kelly Norling & Kathy Rogers | Tonya Dirk & Ashleigh Kayser |